رضا پهلوی: همبستگی مردم ایران و سوریه در برابر دیکتاتور مشترک

دیکتاتوری و کشتار مردم بیگناه سوریه  توسط  خانواده اسد چندین دهه استکه در این کشور با شدت تمام  ادامه دارد و تاکنون موجب کشته شدن هزاران زن ومرد و کودک بی پناه  سوری شده  و هر روز خبرهای فجیعی از کشتار مردم  این کشور  در همه خبرگزاریها منتشر میشود  . رژیم دیکتاتوری  جمهوری اسلامی ایران هم در این جریان باقدرت هرچه تمامتر از حکومت بشار اسد جانبداری میکند و همه گونه کمکهای لجستیکی و مالی برای جلوگیری از فروریزی پایه های حکومت اسد را در اختیار آن قرارمیدهد چون بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را یکی از هم پیمانان استراتژیکی خود میداند به این معنی که فروریزی حکومت اسد همانا و لرزش پایه های رژیم تهران همانا .

در این میان بقول  شاهزاده رضا پهلوی  که در بیانه زیر  اشاره کرده امروز وظیفه همه کنشگران و فعالین سیاسی ومدنی استکه از دنیای آزاد و مراجع بین المللی در خواست نمایند به وظائف انسانی خود در مقابل جتایات حاکمان دیکتاتور سوریه و ایران عمل نموده و واکنشهای موثری نشان دهند .

دیکتاتورها یک وجه مشترک دیگری هم باهم دارند و آن اینکه هیچگاه عبرت نمیگیرند !

کاوه  .

بیانیه رضاپهلوی  که در سایت رسمی ایشان منتشرشده

Reza Pahlavi

مردم دلیر سوریه برای دستیابی به حقوق اساسی و انسانی خود همچنان در صحنه مبارزه علیه بشار اسد – دیکتاتور حاکم بر سوریه- هستند. بشار اسد با سرکوب خشونت آمیز و وحشیانه جنبش آزادیبخش مردم سوریه، هزاران شهروند معترض سوری را به خاک و خون می کشد. متاسفانه، عوامل سرکوبگر علی خامنه ای با حمایت از نیروهای امنیتی و سرکوبگر بشار اسد در اعمال جنایت علیه شهروندان سوریه نقش مهمی دارند.
دخالت جمهوری اسلامی در حوادث تلخ و غیر انسانی سوریه و جنایات اعمال شده بر علیه شهروندان آزادیخواه آن کشور را شدیدا محکوم می نمایم.از سازمان ملل متحد و جامعه بین الملل می خواهم در برابر رفتارهای وحشیانه و قرون وسطایی حکومت دیکتاتوری اسد که بقایش وابسته به حمایت دیکتاتوری خامنه ای است، ساکت ننشینند و قاطعانه هر دو دیکتاتور را محکوم نمایند.
در این شرایط حساس، وظیفه همه کنشگران و فعالین سیاسی و مدنی، مدافعین حقوق بشر ایرانی و سوریه ای است تا دست در دست یکدیگر گذاشته و بر علیه یک دشمن مشترک، شورای امنیت سازمان ملل را وادار به ارجاع پرونده شکایت علیه علی خامنه ای به دادگاه کیفری بین المللی لاهه نمایند.
سازمان ملل متحد و شورای امنیت باید به عنوان ابزاری در خدمت اهداف و سیاست های حقوق بشری در کشور های ناقض آن باشد. امروز، هر عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد وظیفه دارد که  با پشتیبانی و حمایت از ملت ایران و سوریه، عکس العمل قدرتمند و منسجمی را در مقابل رفتارهای غیرانسانی علی خامنه ای، نشان دهد.  امید است که چین و روسیه به عنوان دو عضو دایم سازمان ملل متحد حتی تنها برای حفظ منافع دراز مدت کشور خود هم که شده دست از حمایت از رژیم جمهوری اسلامی و بعث سوریه بردارند چرا که هر دو حکومت مشروعیت مردمی خود را از دست داده اند.
مردم مبارز و آزادیخواه سوریه بدانند که در این مسیر دشوار برای رسیدن به دموکراسی و آزادی تنها نخواهند ماند. اگر حفظ دیکتاتوری بشار اسد خط قرمز علی خامنه ای است، دموکراسی و حقوق بشر در سوریه نیز خط قرمز مردم آزادیخواه ایران است.
در راستای ارسال شکایت نامه رسمی علیه علی خامنه ای، به تاریخ ۱۵ ژانویه سال جاری (۲۵ دی ماه ۱۳۹۰) به تمام مراجع ذیربط (کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد) و ثبت آن به تاریخ ۳۰ ماه مه سال جاری (۱۰ خرداد ۱۳۹۱) در دادگاه کیفری بین المللی لاهه و دیدار من با لوئیس مورنواوکامپو –دادستان کل دادگاه لاهه- در ارتباط با جنایات علی خامنه ای در ایران و سوریه، از مدافعان حقوق بشر سوریه دعوت به عمل می آورم تا گزارشی از جنایات اعمال شده علیه شهروندان سوریه و نقش مستقیم عوامل سرکوبگر علی خامنه ای در سرکوب مردم سوریه را به مراجع مربوطه ارسال نمایند.

 

رضا پهلوی

http://www.rezapahlavi.org/details_article.php?persian&article=603

Advertisements

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: