نامه یک هم میهن ایرانی به رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آقای باراک اوباما

%d8%a7%d9%88%d8%a8%d8%a7%d9%85%d8%a7-%d9%88-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86

آقای رئیس جمهور درود بر شما و خسته نباشید!

شما هشت سال مقام مهم ریاست جمهوری بزرگترین و قدرتمندترین کشور دنیا را برعهده داشتید. اکنون که چند روز دیگر این مقام را واگذار میکنید اجازه میخواهم تا بعنوان یک ایرانی چند کلامی با شما سخن بگویم. از آنجائیکه مقام ریاست جمهوری آمریکا مقامی نیست که هرکس به آن دست یافت بتواند بمیل و خواسته خود حکومت کند بلکه باید رهروی خط مشی سیاسی از قبل تعیین شده ای باشد که منافع ملی آمریکا را حفظ میکند، شما هم دنباله روی سیاستهای قبلی ایالات متحده آمریکا بودید، که از زمان آقای جیمی کارتر ببعد در سرزمینتان ادامه یافته است.

سالهای طولانی بین میهن من ایران و کشور شما ایالات متحده آمریکا بهترین روابط بر پایه مودت و دوستی دوجانبه برقرار بود. روابطی که برای هردوکشور ما منافعی سرشار و برای صلح جهانی بویژه در منطقه خاورمیانه پیام آور صلح و دوستی مسالمت آمیز بوده است.

اکنون 37 سال از آن تاریخ میگذرد که با دخالت مستقیم سیاستمداران آمریکا و کمک و همراهی چند کشور اروپائی در نشستی در گوآدلوپ تصمیم به براندازی سامانه پادشاهی ایران گرفته شد.
تصمیمی که منجر به جانشینی مشتی مرتجع و افراطیون مذهبی در کشور من ایران گردید. رژیم اسلامی در ایران از همان آغاز تمامی آثار پیشرفت و ترقی را که از زمان پادشاهی رضاشاه کبیر آغاز و در زمان پادشاه آریامهر ایران محمدرضاشاه پهلوی تکامل یافته بود را بنام الله و با تکیه بر کتاب قرآن که در 1400 سال پیش نگاشته شده بود را با بیشرمی تمام در زیر پا له کرد.

یک نگاه به جامعه امروز ایرانیان مهاجر به آمریکا به آسانی نشان میدهد که چه در مقامات علمی دانشگاهها و چه در ناسا و دیگر سازمانهای کشور آمریکا ایرانی نژادها منشاء کارهای مهم مدیریت هستند. در زمانیکه هنوز در بیشتر کشورهای جهان منجمله در کشور سوئیس زنان از شرکت در انتخابات کشورشان محروم بودند در ایران و در اجرای انقلاب سفید شاه و ملت، زنان ایران به آزادیهای اجتماعی خود دست یافتند، کارگران در سود ویژه کارخانه ها سهیم شدند و دختران و پسران ایران در نقش سپاه دانش و سپاه ترویج و آبادانی برای باسواد کردن و پیشرفت روستائیان و سایر طبقات جامعه به روستاها و نقاط دوردست ایران اعزام گردیدند. تحصیلات برای نوباوگان ایران از کودکستان تا پایان دانشگاه رایگان گردید. ایرانیان نمیتوانند این پیشرفتهای اجتماعی را که در زیر سایه رهبری پادشاه ایران نصیبشان گردید را فراموش کنند.

اکنون که شما آخرین روزهای ریاست جمهوریتان را میگذرانید شاید زیاده خواهی نباشد که از شما بخواهم تا همچنانکه کاخ سفید و سایر امور را به جانشین خود که ملت آمریکا انتخاب خواهد کرد، میسپارید به این نکته هم اشاره کنید که ملت ایران همچون 37 سال گذشته چشمش به کشور و دولت ایالات متحده آمریکاست. نه، اشتباه نکنید، ملت ایران در انتظار دخالت نظامی یا غیرنظامی کشور شما نیست. ملت ایران مایل است تا خود به تنهائی به آزادی میهنش اقدام کرده و سرنوشت کشورش را بدست بگیرد. دخالت نظامی آمریکا یا هر کشور دیگر در ایران سرنوشتی بهتر از ملتهای عراق، افغانستان و سوریه و سایر کشورها را در ایران نخواهد داشت.

ملت ایران خواستار آنست تا هرگونه تعامل و حمایت و پشتیبانی از حکومت ملایان حاکم بر میهن ما ایران سریعا قطع گردیده و با یاری سازمان ملل متحد انجام یک همه پرسی در ایران میسر گردد.

هزاران سال است که در ایران جمله «خدا – شاه – میهن» خواستگاه ملت ایران بوده و هست. همانگونه که در کشور شما از آغاز تا کنون روش جمهوریت ادامه داشته در ایران هم حکومت از سامانه پادشاهی منشاء گرفته و میگیرد. به تجمع جوانان پرشور ایرانی در هفتم آبانماه امسال برمزار کوروش بزرگ بنگرید. در هیچ کجای دنیا رفتن به مزار درگذشتگان ممنوعیت نداشته و ندارد ولی حکومت واپسگرای حاکم بر ایران از چند روز پیشتر با ممنوع کردن تورهای گردشی که شامل بازدید از پاسارگاد و مزار استوره بزرگ تاریخ ایران کوروش بزرگ میبود را ممنوع اعلام کرد. طبق روال همیشگی حکام تازیمنش در ایران از همان لحظات آغازین حضور جوانان ایران در مراسم بزرگداشت کوروش کبیر اقدام به ضرب و شتم و دستگیری کورکورانه شرکت کنندگان نموده.

ما باید در چند روز آینده همچنان روال گذشته در انتظار محاکمه ظالمانه جوانان ایرانی که در یک حضور مسالمت آمیز بر مزار کوروش بزرگ گردآمده بودند باشیم. محاکماتی فرمایشی که منجر به آرای فرمایشی شلاق، شکنجه و زندان و یا حتی اعدام هم خواهد گردید.

من عاجزانه از شما میخواهم تا سفارشات لازم را در مورد ایران و ملت ایران به جانشینتان بکنید. یکبار دیگر میگویم که ملت ایران درخواست هیچگونه دخالت نظامی و سیاسی برای مداخله در امور ایران را نه از شما و نه از هیچ کشور و ابرقدرت دیگر دنیا را ندارد، تنها خواسته من بعنوان یک ایرانی که عاشق آزادی و سربلندی میهنش است اینست که هرگونه تعامل با این حکومت تروریست پرور و زورگو را فورا قطع کرده و دست حمایت خود را از پشتش بردارید تا ببینید که ملت ایران چگونه در کوتاهترین زمان این ضحاکان را سرنگون کرده و سرنوشت میهنش را خود بدست خواهد گرفت.

ملت ایران آگاه است که هنوز هم کشور ایالات متحده آمریکا با پابرجائی سیاست موسوم به «برشت» سامانه پادشاهی ایران را بشکلی ظالمانه ای از دخالت و نزدیکی با ملت ایران منع میکند و این معنائی جز دخالت مستقیم در امور داخلی کشور آزادی چون ایران را ندارد. این بی احترامی به خواستگاه ملتی با سابقه چندین هزارساله تاریخی است. چگونه است که با کوشش و همکاری شما تحریمهای متعددی را که در اثر کجرویهای رژیم اسلامی حاکم بر ایران برقرار کرده بودید را فسخ کردید ولی حصر سامانه پادشاهی ایران را همچنان پابرجا نگاه داشته اید؟
مگر در زمان برقراری سامانه پادشاهی ایران بهترین روابط مودت و دوستی بین دوکشور ایران و آمریکا برقرار نبود؟

مطمئن باشید که در فردای آزادی ایران و برقراری سامانه پادشاهی که خواست اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران میباشد، بازهم همان روابط دوستانه که حافظ منافع هردو کشور خواهد بود برقرار خواهد شد.

پوزش میخواهم که بخاطر عدم آزادی قلم و تفکر و اندیشه در میهنم ایران و همینطور عدم امنیت جانی هنوز هم اکثر ما ایرانیان مجبور به استفاده از نامهای اختصاری در نگارشهایمان هستیم ولی هرگاه اراده کنید نام و نشان اصلی نگارنده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

با امید به فردای آزادی و بازگشت به دمکراسی در میهنم ایران.

A.H

از ایمیلهای رسیده 

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: